O wydawnictwie

Milion Kroków to butikowe wydawnictwo, w którym stawiamy na najważniejsze i starannie wybrane książki, które powinien przeczytać każdy inwestor indywidualny w Polsce. A wiemy to dlatego, że sami jesteśmy inwestorami i od wielu lat zajmujemy się edukacją finansową.

 

Od wyprawy do Buffetta do wydawnictwa

W 2018 roku polecieliśmy na największe spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway, spółki Warrena Buffetta. Naszą podróż relacjonowaliśmy na grupie na Facebooku, a po serii artykułów i nagrań wpadliśmy na pomysł napisania książki – „Śladami Warrena Buffetta”, w której jako pierwsi omówiliśmy temat historii Buffetta oraz jego metod inwestycyjnych z perspektywy polskiego inwestora.

Społeczność zgromadzona wokół podróży i pierwszej książki zmotywowała nas do kolejnego kroku i zbudowania wydawnictwa z myślą o polskich inwestorach. Nasze książki mają zawsze kilka form (papier, ebook, audiobook), zawierają dodatkowe komentarze, video, webinary, a nawet całe kursy rozszerzające treść książek. Wydajemy najważniejsze tytuły, z których sami czerpiemy wiedzę jako inwestorzy.

 

Co oznacza Milion Kroków?

Wiele osób wierzy w mit, że inwestowanie jest polowaniem na jedną wyśmienitą transakcję, która przyniesie zawrotne zyski: ryzykowny „big short” albo złapanie idealnego dołka i sprzedanie idealnej górki. W budowaniu portfela dużo ważniejsze jest regularne i cierpliwe powiększanie kapitału, oszczędzanie, edukacja i dosłownie milion małych kroków, które skumulowane po latach stworzą nasz portfel inwestycyjny.

.
facebook instagram pinterest tiktok twitter youtube linkedin